Brenda shtëpisë luksoze të Mike Tyson me vlerë 2.5 milionë dollarë në Las Vegas

Boksieri i njohur Mike Tyson, këto ditë ka qenë në qendër të mediave pasi goditi me grushte një nga fansat që po e bezdiste atë në avion (dhe mirë ja bëri se vetë u kruajt me Kampionin).

Ai është padyshim një nga boksierët më të mëdhenj të peshave të rënda të të gjitha kohërave.

Tyson fitoi më shumë se 400 milionë dollarë gjatë karrierës së tij, por nga ana tjetër shpenzoi vetëm 2.5 milionë dollarë për pronën e tij me gjashtë dhoma gjumi dhe shtatë banjo në vitin 2015.

E vendosur në Henderson, Nevada pak minuta larg Sin City, është prona e vetme që zotëron ai.

Fatkeqësisht vlera e tij neto u zvogëlua ndjeshëm kur ai u detyrua të deklaronte falimentimin në 2003 pasi e gjeti veten të mbytur në borxhe me vlerë 23 milionë dollarë, raportoi në atë kohë The Post.

Tyson gjithashtu thuhet se ka shpenzuar 300 milionë dollarë gjatë viteve në shtëpi të shumta, makina dhe bizhuteri. / Telegrafi

The estate spans 10,400 square feet.
The foyer features marble flooring and a spiral staircase.
The formal living room with a stone fireplace.
The family room boasts a wet bar.

The gourmet kitchen.

The breakfast space.

The butler's pantry leads to the wine cellar.

The formal dining area.

The pool.

The outdoor kitchen and patio.
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments