Kompania japoneze krijon syze dielli që mbulojnë të gjithë fytyrën

Syzet e diellit me përmasa të mëdha kanë qenë prej kohësh në treg, por kompania japoneze ZGHYBD e ka çuar këtë trend të modës në ekstrem me një palë syze që mbulojnë të gjithë fytyrën.

Për të qenë i sinqertë, është e vështirë të thuash nëse syzet e dizajnuara nga ZGHYBD janë syze dielli apo maskë saldatori; nga njëra anë, ajo mbulon të gjithë fytyrën, si një mburojë për fytyrën, por më pas ajo përmban një lente gjigande të polarizuar dhe përmban një kornizë që rrëshqet pas veshëve, si syzet tradicionale. 

Padyshim që është projektuar më shumë si një aksesor i modës sesa për përdorim praktik. Megjithatë, sa i përket syzeve, kjo është një nga ato më të çuditshmet që kemi parë ende, duke fshehur jo vetëm sytë, por shumicën e fytyrës përfshirë hundën dhe gojën.

Image

Të bëra nga polikarbonat me cilësi të lartë dhe me përmasa 16.5 dhe 14.2cm, syzet me pamje të çuditshme thuhet se janë në gjendje të përballojnë presionin pa u deformuar, kanë veti antimjegull, dhe janë të dyja të papërshkueshme nga era dhe pluhuri. Dhe, si çdo syze dielli e mirë, ato ofrojnë mbrojtje UV.

designboom on Twitter: "ZGHYBD unveils one-piece, polarized protective face  shield https://t.co/o3ljDKThVO… "

Dizajni i syzeve ofron më shumë mbrojtje sesa ato konvencionale, veçanërisht kundër spërkatjeve, pikave të ujit, pluhurit, vajit, madje edhe tymit. Por mbrojtja UV mbase mbetet funksioni më i rëndësishëm i këtij aksesori, të paktën për njerëzit që kërkojnë një alternativë për të aplikuar krem ​​kundër diellit në fytyrë.

Syzet e reja të diellit të ZGHYBD mund të gjejnë shitje te vipat dhe figurat publike që duan të dalin jashtë pa tërhequr vëmendjen, si dhe me njerëzit në modë që kërkojnë një mënyrë për tu dalluar. / Punë Burrash

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments