Britaniku braktis gruan dhe ikën me ukrainasen që strehuan në shtëpi

Presidenti i Ukrainës vazhdimisht paralajmëron vendet aleate, se efektet e pushtimit do të ndihen në të gjithë Evropën. Por askush nuk e mendonte se ndikimi do të shtrihej edhe te familjet.

Britaniku 29-vjeçar Tony Garnett dhe gruaja e tij strehuan në shtëpinë e tyre, Sofia Karkadym, një ukrainase të ikur nga lufta.

Jilted mother Lorna Garnett (pictured with ex-partner Tony) shared her anger after she let the Ukrainian woman into her home
Tony Garnett dhe gruaja e tij

Prezenca e saj ndryshoi përgjithmonë jetën e çiftit. E gjitha ndodhi brenda 10 ditësh.

Mes babait të dy fëmijëve dhe ukrainases 22-vjeçare, lindën flirtet e para të cilat brenda pak ditësh u shndërruan në flutura në bark. Gruaja e britanikut, që nuk i kishte qejf as fluturat e as larvat, e përzuri nga shtëpia ukrainasen.

Sofiia had escaped the horrors of Lviv at the start of the invasion
Sofia Karkadym

Por, mikpritësi dhe mysafirja ishin dashuruar tashmë me njëri tjetrin. Ndaj burri vendosi të linte gruan, shtëpinë dhe dy fëmijët e të shkonte pas dashurisë.

Tony Garnett, 29, said he has fallen in love with his family's guest, 22-year-old refugee Sofiia Karkadym, who admitted she 'fancied' her host as soon as she saw him

Në një intervistë, Sofia u shpreh se ajo nuk kishte patur qëllim të ndante burrin nga gruaja dhe as të shkatërronte një familje, por këto gjëra ndodhin dhe ajo vendosi të ndiqte zemrën. / Punë Burrash

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments